Навчання англійській мові дітей: до трьох не рано

Навчання англійській мові дітей: до трьох не рано

Все більше мам і тат хочуть навчити свою дитину іноземній мові. Адже це не тільки цікаві та захоплюючі заняття, але і відмінна перспектива для малюка. Спочатку успішний вступ і навчання в мовній школі, потім в університеті, побудова успішної кар’єри і організація відпочинку без мовних кордонів.

Науково доведено, що найбільш сприятливі роки для несвідомого оволодіння мовою — це період від народження до шести років.

Міфом є ​​припущення, що існує якийсь генетичний код, завдяки якому дитина говорить іноземною мовою, якщо його батько знає мову досконало. Освоєння дитиною мови відбувається в природному мовному середовищі. Дитина буде говорити на тих мовах, які вона чує навколо та які активно використовуються ним у мовленні. Якщо батьки спілкуються з дитиною по-англійськи, по-іспанськи і по-російськи, малюк буде говорити на тих же трьох мовах.

Діти — це лінгвістичні генії з першого дня їхнього життя. Вони здатні запам’ятовувати будь-яку іноземну мову мимоволі, без перекладу на рідну. Діти мислять іноземною мовою, не замислюючись про те, що означає та чи інша фраза на їхній рідній мові. Це відрізняє їх від дорослих, які розуміють мову тільки завдяки перекладу.

Саме дитячий інтелект дозволяє досягти великих успіхів у вивченні іноземних мов. Інтенсивний розвиток головного мозку відбувається протягом перших шести років життя.

Цікаво, що діти можуть розрізняти мови з самого народження. В університеті Британської Колумбії в ході експерименту встановили, що до 9 місяців діти тільки за візуальними ознаками розрізняють мови, на яких розмовляли дорослі. Малюки вміють «читати» по губах.

Спостереження за дітьми з сімей, які говорять на двох або трьох мовах дозволяють зробити висновок: раннє навчання іноземних мов сприяє формуванню позитивної мотивації дітей при подальшому вивченні мови. Ці діти продовжують навчання в школі з набагато більшим задоволенням, інтересом і легкістю.

Англійська для малюків. Яка методика найефективніше? Методика занурення в мовне середовище являє собою найбільш ефективний метод вивчення англійської мови. Він полягає в тому, що в житті малюка з’являється час занурення в мову. І таких моментів (від 5 до 30 хвилин) стає все більше і більше, завдяки чому дитина вільно переходить з спілкування на рідній мові на спілкування по-англійськи. І навпаки. Мовне середовище необхідне. І тоді малюк навчиться не просто повторювати за вами англійські слова, а й розуміти, грати, думати англійською мовою! Оптимально, якщо англійською ви будете спілкуватися постійно. Деякі стверджують, що одночасне навчання англійській мові і російській може викликати у дітей плутанину. Але практичний досвід повністю спростовує це твердження.

Методика занурення в іноземну мову формує ігрове розвиваюче середовище, у малюка розвиваються лінгвістичні навички, здатність сприймати англійську мову на слух, пам’ять, увагу та мислення.

Завдяки різноманітності діяльності (рухливі ігри, читання, малювання, рахунок, ліпка, аплікації, найпростіші домашні досліди, навички самообслуговування) в час одного занурення в мову, у малюка посилюється інтерес до нових занять, формується позитивна мотивація до вивчення англійської мови. Заняття за методикою занурення приносять задоволення і мамі, і малюкові.

Успіхів Вам і вашій дитині у вивченні англійської мови!

 

Share

Post a comment